La meciul cu Real Salt Lake din Conferinţa de Vest a Ligii Profesionista nord-americane de fotbal (MLS), mijlocaşul Owen Wolff (18 ani) a adus victoria formaţiei Austin FC (2-1), al cărui antrenor este nimeni altul decât tatăl său, fostul atacant internaţional american Josh Wolff (46 de ani).

După ce a pasat decisiv pentru Gallagher în minutul 9, Owen Wolff a reuşit primul său gol în MLS, în minutul 33, sub privirile fostului atacant american Josh Wolff (52 selecţii, 9 goluri), antrenorul său.

Penru Salt Lake a marcat Glad, în minutul 22.

Owen şi Joh Wolf au devenit a opta pereche tată-fiu care marchează în MLS, după Alex şi Teal Bunbury, David şi Jesus Ferreira, John şi Ian Harkes, Roy şi Ariel Lassiter, Onandi şi Damion Lowe, Scott şi Dante Sealy şi Adolfo şi Jose Adolfo Valencia.