Formaţia Kayserispor, la care evoluează Silviu Lung şi Cristian Săpunaru, a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Fenerbahce, în etapa a XXI-a a campionatului Turciei.

Golul a fost marcat de Kravets, în minutul 87.

Lung a jucat pe toată durata partidei, iar Săpunaru până în minutul 58. În minutul 90+4, Lung a primit un cartonaş galben.

De la Fenerbahce au fost eliminaţi doi jucători, Soldado ‘45+2 şi Arslan ‘90+6.

La finalul jocului, căpitanul gazdelor, Umut Bulut, s-a îndreptat către galeria aflată la peluză, alături de alţi trei jucători, între care şi Silviu Lung. Bulut i-a îndemnat pe fani să cânte. Ei au cântat apoi cu toţii o melodie devenită obişnuinţă pentru jucători şi fani la meciuri: “Dintre frumoase te-am iubit doar pe tine / Ţi-am dat inima ţie”.