Echipa Juventus Torino a fost învinsă, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1, de formaţia Genoa, în etapa a XXXVI-a a campionatului Italiei. Juventus a condus cu 1-0, dar a pierdut în urma unui gol marcat din penalti în minutul 90+6.

Pentru Juventus marcat de Dybala, în minutul 48, iar pentru Genoa au punctat Gudmundsson (87) şi Criscito (90+6 - penalti).

În clasament, Juventus este pe locul 4, cu 69 de puncte, iar Genoa este pe 19, cu 28 de puncte.

Lider este Inter Milano, cu 78 de puncte, urmată de AC Milan - 77 puncte şi Napoli - 70 puncte. AC Milan şi Napoli au câte un meci mai puţin disputat.