Irina Begu şi Monica Niculescu au câştigat turneul Thailand Open la dublu

Irina Begu şi Monica Niculescu au câştigat turneul Thailand Open la dublu
FOTO: Facebook Toyota Thailand Open

Perechea Irina Begu/Monica Niculescu, cap de serie numărul 2, a câştigat, duminică, proba de dublu din cadrul turneului Thailand Open, cu premii totale de 250.000 de dolari.

Begu şi Niculescu au învins în finală echipa Anna Blinkova/Yafan Wang (Rusia/China), scor 2-6, 6-1, 12-10, într-o oră şi 27 de minute.

Cele două românce au obţinut 12.300 de dolari şi 280 de puncte.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră