FC Barcelona a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat în deplasare, marţi, cu Borussia Dortmund, în etapa I a Grupei F a Ligii Campionilor. Partida a fost arbitrată bine de o brigadă din România, condusă de Ovidiu Haţegan.

Centralul a dictat un penalti în minutul 55, pentru un fault al lui Semedo asupra lui Sancho. Jucătorul Barcelonei a fost sancţionat cu cartonaş galben. Ter Stegen a apărat lovitura de la 11 metri executată de Reus, în minutul 57.

Messi a intrat pe teren în minutul 59, în locul lui Ansu Fati, argentinianul fiind la primele minute jucate în acest sezon.

Într-un alt meci, Napoli a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, pe Liverpool, deţinătoarea trofeului, în Grupa E.

Rezultatele înregistrate, marţi, sunt următoarele:

Grupa E

Napoli - Liverpool, scor 2-0 (0-0);

Au marcat: Mertens '82 (p) Llorente '90+2.

Salzburg - Genk, scor 6-2 (5-1);

Au marcat: Haland '2, '34, '45, Hwang Hee-Chan '36, Szoboszlai '45+2, Ulmer '66 / Lucumi '40, Samata '52.

- La Genk, Ianis Hagi a intrat în minutul 72, în locul lui Ndongala.