Handbal feminin: SCM Rm. Vâlcea – Gloria Bistriţa vor disputa finala Cupei României, la Turneul F4 de la Baia Mare

Handbal feminin: SCM Rm. Vâlcea – Gloria Bistriţa vor disputa finala Cupei României, la Turneul F4 de la Baia Mare

Echipele SCM Râmnicu Vâlcea şi Gloria Bistriţa vor disputa finala Cupei României, după ce au eliminat sâmbătă, în semifinale, formaţiile Minaur Baia Mare, respectiv SCMU Craiova. Duminică se va juca pentru trofeu şi medalia de bronz.

În prima semifinală a zilei, SCM Rm. Vâlcea a dispus de Minaur Baia Mare, scor 34-27 (14-15), iar în cea de-a doua, Gloria Bistriţa a eliminat pe SCMU Craiova, scor 36-29 (16-16).

Astfel, duminică vor juca pentru medalia de bronz învinsele Minaur Baia Mare – SCMU Craiova, iar pentru trofeu se vor duela SCM Râmnicu Vâlcea şi Gloria Bistriţa.

Deţinătoarea trofeului, campioana CSM Bucureşti, nu s-a calificat la Turneul F4.

Cupa României se află la ediţia a 41-a.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră