Fotbaliştii echipei Cracovia, Sergiu Hanca şi Cornel Râpă, au marcat câte un gol în meciul câştigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Rakow, în etapa a treia a campionatului Poloniei.

Hanca a înscris în minutul 8, iar Râpă în minutul 56. Celălalt gol al învingătorilor a fost înscris de Lopes ’45. Pentru gazde a marcat Brown, în minutul 19.

Cornel Râpă a fost integralist, în timp ce Hanca a jucat până în minutul 87. Sergiu Hanca a primit un cartonaş galben în minutul 7.

Echipa celor doi români ocupă locul cinci în clasament, cu patru puncte, iar Rakow este pe zece, cu trei puncte.