Echipa Gaziantep FK, antrenată Marius Şumudică, a remizat, scor 2-2, în deplasare cu formaţia Sivasspor, în etapa a XXI-a a campionatului Turciei.

Pentru Gaziantep au marcat Drăguş (29), din pasa lui Alexandru Maxim, şi Djilobodji (41).

Golurile formaţiei Sivasspor au fost înscrise de Manaj (8 şi 15 - ambele din penalti).

Drăguş a primit un cartonaş galben în minutul 48 şi a fost înlocuit în minutul 90+1, iar Maxim a fost sancţionat în minutul 69, iar în minutul 81 a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Portarul Florin Niţă a fost integralist la Gaziantep, la fel ca şi Deian Sorescu, care a debutat la formaţia lui Şumudică, după ce a fost împriumutat de la Rakow.

În clasament, Gaziantep este pe locul 14, cu 22 de puncte, iar Sivasspor este pe 11, cu 26 de puncte.