Gaz Metan Mediaş a obţinut o victorie in extremis, în deplasare, în minutul 90+4 al meciului cu FC Argeş, scor 2-1 (1-1). Raul Şteau a marcat primul gol în Liga I. Meciul a avut loc în etapa a XVIII-a a Ligii I.

Pentru Gaz au marcat Trif '45+1 şi Şteau '90+4, iar pentru FC Argeş a înscris Şerban, în minutul 8.

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, Joao Miguel, Muşat – Meza Colli, Raynov – Işfan, Şerban (Said '80), Dumitraşcu (Viana '70) – Fatai (Arias '46).  Antrenor: Anrei Prepeliţă

Rezerve: Croitoru, Moisie, Boldor, Viana, Ruan, Honciu, Palic, Said, Arias.

Gaz Metan: Vâlceanu – Moura (Şteau '83), Matricardi, Filip, Dobrescu – Lixandru, Alceus (Junior '79), Deacon (Izata '62), Trif  (Chamed ;62) – Irobiso (Romeo '62), Morar. Antrenor Ilie Poenaru

Rezerve: Buzbuchi, Romeo, Velisar, Chamed, Horj, Izata, Gaspar, Junior, Şteau

Cartonaşe galbene: Irobiso '19, Izata '65

Arbitri: Florin Andrei – Vladimir Urzică, Imre-Laszlo Bucsi – Ionuţ Coza

Observator: Ioan Onicaş

În clasament, lider este CFR Cluj, cu 48 de puncte, echipă urmată de FCSB, 40 de puncte, FC Voluntari, 32 de puncte, Farul Constanţa, 29 de puncte, CS Universitatea Craiova (17 jocuri), Rapid şi FC Botoşani (17), cu câte 28 de puncte.

În clasament, Gaz Metan are 19 puncte şi este pe locul 12, iar FC Argeş este pe 8, cu 27 de puncte.

Luni, se mai dispută jocul FC Botoşani - CS Universitatea Craiova (ora 20.30).