Formaţia Gaz Metan Mediaş a remizat, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-1 (1-0), echipa Farul Constanţa, în etapa a XVII-a a Ligii I Casa Pariurilor. Constănţenii au egalat în minutul 90+7, din penalti.

Pentru Gaz Metan a marcat Morar, în minutul 44, iar pentru Farul a înscris Betancor, în minutul 90+7, din penalti..

La finalul meciului, arbitrul Iulian Călin a avut nevoie de intervenţia forţelor de ordine pentru a ieşi de pe teren.

Gaz Metan: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Matias, Dobrescu - Alceus, Lixandru (Lixandru '75)- Chamed (Filip '76), Deaconu (Irobiso '88), Trif (Horj '88)- Morar (Izata '63). Antrenor: Ilie Poenaru

Farul: Aioani - Mladen, Larie, Ghiţă, De Nooijer (Ciobanu '69)- Boboc (Petre '56), Artean, Purece (Radaslavescu '69) - Ely Fernandes (Chiţu '56), Betancor, Pitu (Sali '55) Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Alceus '26, Horj '90+1, Moura '90+5 / Purece '39

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat de Ovidiu Artene şi Ciprian Danşa.

Rezervă a fost Lucian Ruşandu, iar observator Costin Toma.

Universitatea Craiova - FCSB 2-3

Luni mai are loc meciul CFR Cluj – Academica Clinceni (ora 20.30).

În clasament, lider este CFR Cluj, cu 42 de puncte (16 jocuri). FCSB ocupă locul doi, cu 37 de puncte, FC Voluntari este pe 3, cu 29 de puncte, şi Universitatea Craiova se află pe poziţia a patra, cu 28 de puncte. Farul ocupă locul 8, cu 25 de puncte, iar Gaz Metan este pe 12, cu 18 puncte.