Cea de-a XIV-a ediţie de iarnă a Festivalului Olimpic al Tineretului European (FOTE) este la final, ceremonia de închidere desfăşurându-se la această oră. Pentru România portdrapel la eveniment a fost Katalin Albert, sportiva care a obţinut cea mai bună clasare, locul 11 la short-track, 1.500 m.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe Twitter Distribuie pe Email

Potrivit COSR, clasările sportivilor români la competiţia care a durat o săptămână sunt următoarele:

Locul 11: Katalin Albert - Short-track, 1500m

Locul 13: Ioana Georgiana Andreca, Maria Dumitrela Andreca, Florin Robert Dolhascu, Szabolcs Forika - Schi fond, ştafetă mixtă 4x5 km; Katalin Albert - Short-track, 1000 m

Locul 17: Szabolcs Forika - Schi fond, 7,5 km liber

Locul 20: Katalin Albert - Short-track, 500 m

Locul 21: Kriszta Pongracz Vakar - Short-track, 500 m

Locul 25: Ana Sofia Beschea - Patinaj artistic, individual

Locul 26: Jozsef Csongor Csillag - Short-track, 500 m

Locul 28: George Lucian Tepes - Short-track, 1000 m; Kriszta Pongracz Vakar - Short-track - 1000 m; Kriszta Pongracz Vakar - Short-track, 1500m

Locul 29: Jozsef Csongor Csillag - Short-track, 1000 m; Andreea Mezdrea – Biatlon, 10 km individual; George Lucian Tepes - Short-track, 500 m; Jozsef Csongor Csillag - Short-track, 1500 m

Locul 30: George Lucian Tepes - Short-track, 1500 m

Locul 33: Silviu Popa – Snowboard, slope style

Locul 36: Szabolcs Forika - Schi fond, sprint clasic

Locul 37: Maria Ioana Constantin - Schi alpin, slalom

Locul 38: Diana Andreea Rentea - Schi alpin, slalom

Locul 44: Silviu Popa – Snowboard, Big air; Maria Ioana Constantin - Schi alpin, slalom uriaş

Locul 46: Diana Andreea Rentea - Schi alpin, slalom uriaş; Horea Andrei Olteanu - Schi alpin, slalom

Locul 47: Maria Dumitrela Andreca - Schi fond, 5 km liber

Locul 48: Vivien Bernadett Andras – Biatlon, 6 km sprint; Marian Gabriel Folea – Biatlon, 7,5 km sprint

Locul 50: Ioana Georgiana Andreca - Schi fond, 5 km liber

Locul 52: Mădălina Nicoleta Preda - Schi alpin, slalom uriaş; Florin Robert Dolhascu - Schi fond, 7,5km liber

Locul 53: Marian Gabriel Folea – Biatlon, 12,5 km individual

Locul 54: Robert Grumeza – Biatlon, 12,5 km individual; Andreea Mezdrea – Biatlon, 6 km sprint

Locul 55: Maria Dumitrela Andreca - Schi fond, 7,5 Km clasic

Locul 56: Tamas Kovacs – Biatlon, 7,5 km sprint

Locul 57: Eszter Lorincz - Schi alpin, slalom uriaş

Locul 58: Maria Dumitrela Andreca - Schi fond, sprint clasic; Ioana Georgiana Andreca - Schi fond, 7,5 km clasic

Locul 62: Florin Robert Dolhascu - Schi fond, sprint clasic; Ioana Georgiana Andreca - Schi fond, sprint clasic

Locul 63: Szilvia Vancsa – Biatlon, 6 km sprint

Locul 64: Szilvia Vancsa – Biatlon, 10 km individual

Locul 66: Hunor Szoke - Schi alpin, slalom uriaş; Andrea Csutak - Schi fond, 5 km liber

Locul 68: Flaviu Constantin Pavalean - Schi fond, sprint clasic; Ioan Alexandru Bordi - Schi alpin, slalom uriaş

Locul 70: Vivien Bernadett Andras – Biatlon, 10 km individual; Reka Csaszar – Biatlon, 6 km sprint

Locul 71: Sînziiana Ioana Mîndrilă - Schi fond, sprint clasic; Sînziiana Ioana Mîndrilă - Schi fond, 7,5 Km clasic

Locul 72: Tamas Kovacs – Biatlon, 12,5 km individual

Locul 73: Horea Andrei Olteanu - Schi alpin, slalom uriaş

Locul 74: Nicolae Dan Girbacea – Biatlon, 12,5 km individual; Reka Csaszar – Biatlon, 10 km individual; Flaviu Constantin Pavalean - Schi fond, 7,5 km liber; Sinziiana Ioana Mindrila - Schi fond, 5 km liber

Locul 75: Vlad Anton Danciu - Schi alpin, slalom uriaş

Locul 77: Robert Grumeza – Biatlon, 7,5 km sprint; Liviu Darius Hanganut - Schi fond, 7,5 km liber

Locul 78: Nicolae Dan Girbacea – Biatlon, 7,5 km sprint; Flaviu Constantin Pavalean - Schi fond, 10 km clasic

Locul 80: Liviu Darius Hanganut - Schi fond, 10 km clasic

Locul 83: Liviu Darius Hanganut - Schi fond, sprint clasic

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.