Atacantul Florin Andone a fost titular în meciul pe care echipa lui, Cadiz, l-a disputat, miercuri, în deplasare, cu Valencia, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei.

Andone s-a accidentat în minutul 21 şi a fost schimbat două minute mai târziu cu Lucas Perez.

Valencia a obţinut calificarea în semifinale, după ce s-a impus cu scorul de 2-1.

Juan Cala (Cadiz) a fost eliminat, în minutul 85.

Au marcat: Guedes '24, Hugo Duro'80 / Lucas Perez '54 (p).

Tot miercuri, în aceeaşi fază, Rayo Vallecano a trecut, acasă, cu 1-0, de Mallorca.

A marcat: Oscar Trejo '44 (p).

Celelalte două partide din sferturi, Athletic Bilbao - Real Madrid şi Real Sociedad - Betis Sevilla, vor avea loc joi, de la orele 22.30, respectiv 21.00.