Formaţia FCSB s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei României, trecând în optimi de ACS Poli Timişoara, în deplasare, scor 3-0. Gazdele au încheiat jocul în inferioritate numerică, după ce Andrei Artean a fost eliminat.

Golurile au fost marcate de Gnohere '34 (penalti), Golofca '55 şi Daniel Benzar '90+2.

Gnohere a transformat un penalti acordat de Ovidiu Haţegan pentru un fault al lui Bocşan asupra sa.

Golofca a înscris cu un şut din afara careului, profitând de o eroare a lui Soljici, care a trimis mingea cu capul către propria poartă.

Benzar a stabilit scorul final din şapte metri, după o pasă de la Man.

În minutul 81, de la ACS Poli Timişoara a fost eliminat Andrei Artean.

Astra Giurgiu a învins Chindia Târgovişte, scor 2-0 după prelungiri, şi s-a calificat în sferturile Cupei României

Joi au acces în sferturi şi Hermannstadt şi Astra Giurgiu.

Marţi s-au calificat CSM Poli Iaşi, CS Universitatea Craiova şi FC Botoşani, iar miercuri Gaz Metan Mediaş şi Dinamo.