Formaţia FCSB a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Hapoel Beer Sheva, într-un meci din etapa a treia a grupei G a Ligii Europa, în care golurile vicecampioanei României au fost marcate de Harlem Gnohere, la scurt timp după ce a intrat pe teren.

Golurile FCSB au fost înscrise de Gnohere '70, '75. Gnohere intrase pe teren în minutul 69.

Pentru gazde a marcat Cuenca '87.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

0-1: Gnohere a deschis scorul din 12 metri, după o pasă de la Filipe Teixeira.

0-2: Acelaşi Gnohere a marcat cu capul din şase metri, după o pasă de la Budescu.

1-2: Cuenca a stabilit scorul final cu un şut din opt metri, profitând de neatenţia apărării FCSB.

În minutul 17, Melikson a trimis mingea în poarta apărată de Niţă, dar se afla în poziţie de ofsaid, astfel că golul nu a fost validat.

Hapoel Beer Sheva: Goresh – Bitton (Cuenca '74), Taha, Elhamed, Korhut- Broun, Ogu (Radi '30), Einbinder – Melikson, Ben Sahar (Pekhart '68), Nwakaeme. Antrenor: Barak Bakhar.

FCSB: Niţă – Benzar (Enache '25), Planic, Bălaşa, Momcilovici – Nedelcu, Ov. Popescu – Man (Coman '58), Budescu, Teixeira – Fl. Tănase (Gnohere '69). Antrenor: Nicolae Dică.

Cartonaşe galbene: / Tănase '51, Teixeira '61, Coman '71, Ov. Popescu '90+3

Meciul a fost arbitrat de olandezul Kevin Blom, ajutat de asistenţii Charles Schaap şi Joost van Zuilen, de adiţionalii Kamphuis Jochem şi Jeroen Manschot şi rezerva Bas van Dongen.