Formaţia FCSB a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, la care oaspeţii au ratat un penalti.

Golul a fost marcat de Gnohere, în minutul 67, dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Mrzljak la Moruţan.

În minutul 21, Bălgrădean a apărat un penalti executat de Llullaku, acordat pentru un henţ comis de Morais.

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, L. Filip, Jr. Morais, Roman - Nedelcu, Teixeira (Zlatinski ’83) – Man (Rusescu ’88), Fl. Tănase, Fl. Coman (Moruţan ’46) – Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică

Astra Giurgiu: Lazar – Belu Iordache, Cestor, Erico (Bejan ’68), Radunovic – Mrzljak (Zoua ’74) – V. Gheorghe, Roşu, Biceanu, Llullaku – Begue (Buş ‘88). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Cartonaşe galbene: J. Morais ’20, Roman ’26, Benzar ’44, Moruţan ’81 / V. Gheorghe ‘42

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Octavian Şovre, Sebastian Gheorghe - Lucian Rusandu

Observatori: George Ionescu, Cătălin Cursaru