FCSB a câştigat, scor 2-1, partida amicală disputată împotriva formaţiei CSM Alexandria. Jocul a avut loc sâmbătă, în Baza Sportivă FCSB.

Pentru roş-albaştri au înscris Damjan Djokovic (32) şi Octavian Popescu (38), în timp ce pentru oaspeţi a punctat Petre Simon (69).

Echipa de start a FCSB a fost următoarea: Udrea - Creţu, Ngezana, Haruţ, Panţîru - Şut, Djokovic, Lixandru - Toma, Băluţă, Oct. Popescu. Pe parcursul jocului au mai intrat în teren şi Vlad, Ganea, Dawa, Ciobanu, Necşulescu, Colibăşanu, Pandele şi Ilie.

Într-un alt meci amical, Dinamo a învins CS Tunari, scor 7-0, prin golurile marcate de D. Irimia, Politic, Bani, Gonçalo, Borcea, Ţîră şi Borduşanu.

Formatul meciului a fost de două reprize a câte 60 minute, toate cele 11 schimbări efectuându-se la pauza meciului.