Formaţia FCSB a învins, sâmbătă, cu scorul de 7-0, echipa de liga a patra CS Colţea 1920, într-un meci amical disputat pe stadionul ”Unirea” din Tărlungeni.

Au marcat Ianis Stoica (1), Răzvan Oaidă (45), Ioan Hora (49 şi 56), Robert Ion (63) şi Adrian Niţă (75 şi 85).

Tehnicianul Bogdan Andone a folosit următoarele formule de joc:

Prima repriză: 34 Bălgrădean - 70 Belu, 4 Bălaşa, 6 Ardelean, 13 Junior Morais (40 Roman) - 23 Popescu, 5 Pintilii (cpt), 26 Oaidă - 24 Stoica, 22 Dumitru, 33 Horşia

Repriza a doua: 34 Bălgrădean (61 Ducan) - 28 Roman, 98 Perianu, 16 Planic, 7 Arnold - 8 Filip (cpt), 11 Moruţan, 10 Tănase - 92 Niţă, 21 Hora, 15 Ion.

Pentru FCSB urmează a doua partidă amicală a verii, de marţi seară, ora 20.30, programată pe Stadionul ”Silviu Ploeşteanu”, împotriva echipei AS SR Braşov.