Formaţia FC Viitorul a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Craiova, în ultima etapă a play-off-ului Ligii I. Constănţenii au marcat ultimul gol în minutul 90+3 şi încheie sezonul pe locul 3.

Universitatea Craiova a condus cu 1-0, după ce Martic a înscris în minutul 16.

Egalitatea a fost însă restabilită de un autogol al lui Mihăilă ’70, iar în minutul 90+3, Drăguş a adus victoria echipei Viitorul.

În minutul 73, de la Universitatea Craiova Tiago Ferreira a fost eliminat pentru un fault dur la Cojocaru.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Ferreira, Acka, Bancu - Mateiu, Fedele (Donkor ’76), Cicâldău - Bărbuţ, Cristea (Fortes ’46), Mihăilă (Baicu ’88). Antrenor: Corneliu Papură

FC Viitorul: Cojocaru - Boboc, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer - Houri, Băluţă (Artean ’66), Vînă (Tîrcoveanu ’57) - Hagi, Rivaldinho (Mladen ’82), Drăguş. Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Martic ’50, Bancu ’71, Fortes ‘90+4 / Ghiţă ’72, Rivaldinho ‘81

Cartonaş roşu: Ferreira ‘73

Arbitri: Marcel Bîrsan - Radu Adrian Ghinguleac, Valentin Avram - Adrian Viorel Cojocaru

Observatori: Aron Huzu, Paul Mincu

Ultimele două partide ale play-off-ului, FCSB – CFR Cluj şi Astra Giurgiu – Sepsi, se vor disputa duminică, respectiv luni.