Formaţia FC Viitorul a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, în primul meci al etapei a opta a play-off-ului Ligii I, în care a revenit de la 0-1.

Oaspeţii au deschis scorul prin Hamed, în minutul 49.

Constănţenii au egalat prin Calcan, în minutul 51. Calcan a înscris şi în minutul 68, iar cel care a stability scorul final a fost Eric (’74).

În minutul 84, Pitu (Viitorul) a ratat un penalti acordat pentru un fault în careu.

FC Viitorul: Tordai - Boboc, Artean, Iacob, Kuipers - Ciobanu, Achim, Casap (Tîrcoveanu ’13) - Eric, Calcan (Pitu ’74), Ganea (Rivaldinho ’73). Antrenor: Gheorghe Hagi

Sepsi: Fejer - Moura, Viera, Rudol, A. Omar (Ştefan ’70) - Flores, Velev, Karnitski, Vaşvari (Nouvier ’62) - Tandia, Hamed. Antrenor: Marin Barbu

Arbitri: Marian Barbu – Daniel Mitruţi, Alexandru Vodă – Adrian Viorel Cojocaru

Observatori: Sorin Boca, Romulus Chihaia

Duminică, de la ora 21.00, va avea loc partida Universitatea Craiova – FCSB, iar luni, de la aceeaşi oră, se va disputa meciuil Astra Giurgiu – CFR Cluj.