Formaţia FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni seară, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a treia din Superligă.

Pentru FC Hermannstadt a marcat Paraschiv, în minutul 53, iar pentru FC Botoşani a punctat Florescu, în minutul 72, din penalti.

Hermannstadt: Iliev - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ - Biceanu (Năstăsie '70), Mino, Alhassan - P. Petrescu (Balaure '78), D. Paraschiv (Buhăcianu '70), Oroian (Popescu '77). Antrenor: Marius Măldărăşanu

FC Botoşani: Pap - Sno, Dican, Şeroni, Ţigănaşu - Perianu (Sylla '77), Mussis (Florescu '65) - Tisdell (Roman II '66), Santos, Mailat (Tîrcoveanu '50)- Camara (Grubac '77). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Bejan '26, Opruţ '45+1, Popescu '80, Năstăsie '86 / Perianu '57, Sylla '79, Santos '80, Roman '82

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de Radu Ghinguleac şi Mircea Grigoriu.

Rezervă a fost Ionuţ Coza.

În Camera VAR s-au aflat Andrei Chivulete şi Mihai Marica.

Vineri, FC Argeş a învins cu 3-1 Universitatea Cluj şi Farul Constanţa a remizat cu Chindia, scor 0-0.

Sâmbătă, FC Voluntari a învins cu 3-0 UTA Arad şi CFR Cluj s-a impus cu 4-2 în faţa formaţiei CS Mioveni.

Duminică

Sepsi - Petrolul  1-1

Universitatea Craiova - FC Rapid  0-1

FCSB – FC U Craiova 1948  1-1.

În clasament, pe primul loc se află Farul Constanţa, cu 7 puncte, urmată de FC Botoşani, tot cu 7 puncte, şi de FC Voluntari, cu 6 puncte.