Formaţia FC Barcelona a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Sevilla, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Spaniei, jocul cu numărul 600 al lui Lionel Messi pentru gruparea catalană.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Paco Alcacer, în minutele 23 şi 65. Pentru FC Sevilla a înscris Pizarro, în minutul 59.

Messi a fost integralist.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Cvintuplu câştigător al Balonului de Aur este al treilea jucător al Barcelonei care ajunge la 600 de meciuri, după Xavi Hernandez (767 meciuri) şi Andrés Iniesta (642 meciuri).

Partidele Levante-Girona, Celta Vigo-Athletic Bilbao, Real Sociedad-Eibar, Villareal-Malaga şi Real Madrid-Las Palmas au loc duminică.