Echipa de handbal masculin a câştigat, duminică seară, Liga Campionilor, după ce a învins în finala competiţiei formaţia Aalborg Handball, scor 36-23 (16-11), la Turneul F4 de la Koln. Antrenorul FC Barcelona, Xavi Pascual, trece la Dinamo Bucureşti din viitorul sezon.

Medalia de bronz a Ligii Campionilor a revenit echipei PSG Handball, care a dispus, tot duminică, în finala mică, de Nantes HBC, cu 31-28.

În semifinalele Turneului F4, Aalborg a învins PSG cu scorul de 35-33 (13-15), iar  FC Barcelona a dispus de Nantes HBC, scor 31-26 (15-13).

Antrenorul noi câştigătoare a Ligii Campionilor, Xavi Pascual, va antrena din stagiunea viitoare pe Dinamo Bucureşti, campioana României.