Formaţia FC Argeş a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Dinamo, în etapa a XXII-a, prima a anului din Liga 1 Casa Pariurilor.

Golurile au fost marcate de Işfan '51 şi Şerban '69 (penalti) pentru FC Argeş. respectiv Ivanovski, în minutul 86 pentru Dinamo.

1-0: Işfan a marcat cu un şut din întoarcere

2-0: Şerban a transformat o lovitură de la 11 metri acordată după un duel al lui Patriche cu Dumitru

2-1: Ivanovski a redus din diferenţă în minutul 86

Dinamo a marcat în minutul 58 prin Matei, dar golul a fost anulat pentru fault în atac. Un alt gol anulat al dinamoviştilor, prin Ivanovski, a fost în minutul 25, pe motiv de ofsaid.

FC Argeş: Greab - Tofan, Turda, J. Miguel, Latovlevici - M. Colli, A. Şerban (Said '82) - Işfan (Tănase '81), Palic (Raynov '46), Dumitraşcu (Dumitru '66) - Fatai (Arias '46). Antrenor: Mihai Ianovschi

Dinamo: Chesneau - Buleică, Ehmann, Patriche, Tomozei (Radu '81) - Pierret, Răuţă (Bani '81) - Borduşanu, C. Matei, Torje - Ivanovski. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Miguel '38, Şerban '65, Tănase '90, Greab '90+3 / Tomozei '20, Pierret '21, Răuţă '45+1, Patriche '68

Arbitri: Marcel Bîrsan – Mihai Marius Marica, Marius Badea – Viorel Nicuşor Flueran

Luni, 24 ianuarie

Ora 17.30 FC Botoşani – Sepsi Sfântu Gheorghe.

Ora 20.00 Farul Constanţa – FC U Craiova 1948

Partidele vor fi transmise în direct de LOOK Sport, DIGI Sport şi TELEKOM Sport.