Formaţia Farul Constanţa a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a cincea din Superligă.

Ambele echipe au avut câte un gol anulat pe motiv de ofsaid, Alibec, în minutul 73, respectiv Alhassan, în minutul 66.

Farul: Aioani - Benzar (Sîrbu '62), Larie, M. Popescu (Borza '72), Kiki - Artean (Băluţă '71), Nedelcu, Casap (Grameni '46) - Torje (Alibec '46), V. Morar, A. Pitu. Antrenor: Gheorghe Hagi

Hermannstadt: P. Iliev - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ - Răuţă (Biceanu '62), Mino Sota - Balaure (Petrescu '79), Alhassan (Năstăsie '88), C. Popescu (Oroian '78) - I. Hora (Paraschiv '62). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Cartonaşe galbene: Pitu '49, Alibec '64 / Iliev '60, Popescu '78, Alhassan '90+2

Arbitri: Andrei Antonie – George Florin Neacşu, Stelian Slabu – Adrian Viorel Cojocaru

Arbitri VAR: Iulian Dima, Adrian Vornicu

Observator: Aron Huzu

Vineri, FC Argeş a pierdut cu FC U Craiova 1948, 2-0, sâmbătă, UTA - U. Cluj, scor 2-1 şi Petrolul - Rapid, scor 1-0.

Duminică, Universitatea Craiova - Dacia Mioveni, scor 1-0, CFR - FC Botoşani, scor 0-1 şi FCSB - Chindia, scor 3-2.

Luni, FC Voluntari şi Sepsi au remizat, scor 0-0.