„Eşti un idiot, vei retrograda”, Vinicius ironizează un adversar de la Espanol - VIDEO

„Eşti un idiot, vei retrograda”, Vinicius ironizează un adversar de la Espanol - VIDEO

Atacantul echipei Real Madrid, Vinicius, a fost surprins ironizându-şi adversarul, Omar El Hilali, în timpul victoriei de duminică în faţa formaţiei Espanol Barcelona (0-2).

Brazilianul a marcat de două ori, întârziind câştigarea titlului în La Liga de către Barcelona. De asemenea, s-a confruntat cu unul dintre adversarii săi, fundaşul dreapta Omar El Hilali (22). Internaţionalul marocan (1 selecţie) a fost însărcinat să-l marcheze pe jucătorul madrilen, care nu a ezitat să-l provoace.

Camerele Movistar Plus, postul de televiziune spaniol din La Liga, au surprins remarcile batjocoritoare ale starului Real Madrid. "Şi apoi îmi vei cere tricoul afară şi nu ţi-l voi da", l-a provocat el. "Nu te mai comporta ca un idiot, eşti prost. Vrei să te baţi? Dacă vrei să joci, hai să jucăm. Vei retrograda în liga a doua."

Lupta pentru retrogradare este într-adevăr foarte strânsă în Spania, deoarece Valencia, pe locul 12, este la doar trei puncte în faţa primului loc de retrogradare, ocupat în prezent de Alavés. Acelaşi lucru este valabil şi pentru Espanol Barcelona, ​​pe locul 13, de asemenea cu trei puncte în faţa lui Alavés.

Vinicius, conştient de partea inferioară a campionatului, s-a enervat din nou pe fundaşul lui Espanol înainte de un corner. "Stai, mingea s-a oprit şi deja mă ţii în loc!" Marocanul a răspuns: "Şi ce dacă? Ce vrei să fac?" "De ce insişti?" s-a înfuriat Vinicius.

Cei doi jucători au terminat meciul fără cartonaş şi fără nicio animozitate reală după discuţiile inerente fiecărui meci de fotbal.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor