Formaţia Genoa, cu Ionuţ Radu în poartă, a fost învinsă, duminică, de rivala locală Sampdoria, scor 2-0, într-un meci din etapa a XXXII-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Defrel ‘3 şi Quagliarella ’53 (penalti).

În minutul 51, de la Genoa a fost eliminat Biraschi.

Alte rezultate din Serie A:

Torino – Cagliari 1-1

Au marcat: Zaza ’52 / Pavoletti ‘78

La această partidă au fost eliminaţi trei jucători: Zaza de la gazde, în minutul 73, Pellegrini şi Barella de la oaspeţi, în minutele 82 şi 90+5.

Fiorentina – Bologna 0-0

Sassuolo – Parma 0-0

În minutul 40, oaspeţii au ratat un penalti prin Ceravolo.

Partidele Chievo – Napoli şi Frosinone – Internazionale Milano sunt programate tot duminică, iar întâlnirea Atalanta – Empoli se va disputa luni.