Fotbalistul echipei FK Ural, Eric Bicfalvi, a înscris un gol şi a pasat decisiv pentru Aleksei Evseev, duminică, la meciul câştigat pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Tosno, în etapa a XI-a a campionatului Rusiei.

Bicfalvi a marcat din penalti în minutul 55 şi a pasat decisiv pentru Evseev în minutul 9. Primul gol al învingătorilor a fost înscris de Chanturia, în minutul 5, din penalti.

Pentru Tosno a înscris Nikola Trujic, în minutul 85.

De la oaspeţi a fost eliminat Mirzov, în minutul 90+3.

Echipa lui Bicfalvi ocupă locul 6 în clasament, cu 16 puncte. Lider este Zenit Sankt Petersburg, cu 24 de puncte.