Formaţia Hermannstadt a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I, în care a golul a fost marcat în ultimul minut de joc.

În minutul 22, portarul gazdelor, Cătălin Straton, a părăsit terenul accidentat, el având probleme la braţul drept.

Golul a fost marcat de Dumitriu, în minutul 90+4, cu un şut din afara careului.

Dunărea Călăraşi: Straton (Lungu ’23) - Gligorov, Dobrosavlevici, Wallace, Mendy – Kanda (Cucu ’52), Bourceanu, Honciu - Cârnat, Ndiaye, V. Alexandru (Keyta ’75). Antrenor: Dan Alexa

Hermannstadt: Căbuz – Company, C. Pîrvulescu, A. Dandea, I. Stoica, D. Tătar – Serendiuc (Abdurahimi ’40), Dîlbea (Mijuskovic ’61), L. Dumitru - J. Tsoumou, Blănaru (Rusu ’86). Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Mendy ’31, Dobrosavlevici ’45, Cucu ‘85 / Pîrvulescu ’30, Dîlbea ’53, Dumitriu ‘67

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru – Sebastian Eugen Gheorghe, Adrian Radu Ghinguleac – Marian Barbu

Observatori: Corneliu Fecioru, Mihai Stancu