Echipa Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formaţia Pandurii Târgu Jiu, în ultimul meci al etapei a treia a play-off-ului Ligii I, gorjenii terminând în inferioritate numerică duşpă eliminarea lui Nicoară.

Gazdele au deschis scorul prin Palici, în minutul 38, oaspeţii reuşind egalarea prin Hora, în minutul 89.

1-0: Anton a recuperat un balon în banda dreaptă, a pasat în centrul terenului şi Palici a înscris cu un şut plasat de la 16 metri.

12 iunie - Maratonul Energiei
13 iunie - Eveniment Profit: Piața de Capital.forum - Provocări pentru dezvoltarea piețelor și creșterea lichidității, Ediția a IV-a. Parteneri BCR, BVB, CEC Bank, Infinity Capital Investments, ROCA Industry, Sphera, Teraplast
17 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield, Globalworth, Meta Estate

1-1: Nicoară a pătruns în partea stângă, a centrat în careu şi Hora a restabilit egalitatea cu un şut plasat de la 12 metri.

Imediat după marcarea golului lui Hora, antrenorul gorjenilor, Edward Iordănescu, a fost trimis în tribună.

În minutul 90+2, Viorel Nicoară (Pandurii Târgu Jiu) a fost eliminat direct, după ce a reacţionat dur la un fault făcut de Hanca asupra sa.

Dinamo Bucureşti: Cerniauskas – Hanca, Puljici, Mevlja, S. Filip – Anton – Rotariu, Bicfalvi (Ekeng '37), Palici, Kortzorg (Olteanu '70) – Gnohere (Essombe '46). Antrenor: Mircea Rednic.

Pandurii Târgu Jiu: Stanca – Unguruşan, Săpunaru, Vasiljevici, Acsinte – Mrzljak (Răuţă '80), Ropotan (Wellington '66) – Antal (Nicoară '76), Nistor, Răduţ – Hora. Antrenor: Edward Iordănescu.

Cartonaşe galbene: Puljici '27, Mevlja '31, Hanca '90+2 / Ropotan '27, Răduţ '83, Săpunaru '90+1.

Cartonaş roşu: Nicoară '90+2.

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Valentin Avram, Vladimir Urzică (asistenţi) - Florin Miron (rezervă).

Observatori: Sorin Boca, Marian Bucurescu.

La partida din Şoseaua Ştefan cel Mare au asistat 3.368 de spectatori, dintre care 50 de fani gorjeni.