Formaţia Dinamo a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I, la care a egalat la ultima fază.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 77, prin Trif. Pentru Dinamo a înscris Salomao ‘90+4.

În minutul 87, dinamoviştii au rămas în inferioritate numerică, Mihai Popescu fiind eliminat.

Dinamo: Penedo - Sorescu, Popescu, Katsikas, Popovici - Cooper, Ait Atmane - Hanca (Zenke ‘61), Moldoveanu (Montini ‘46), Salomao - D. Popa. Antrenor: Mircea Rednic

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Pereira, M. Constantin, Buşu - Fofana, L. Aurelio - Olaru (Trif ‘72), Ivanov (Romeo ’78), Ely Fernandes (Chamed ‘63) – Fortes. Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Ait Atmane ’45, M. Popescu ’55, ’87, Salomao ’84 / Fofana ’89, Fortes ‘90+3

Cartonaş roşu: M. Popescu ‘87

Arbitri: Iulian Călin - Ciprian Danşa, Bucsi Laszlo-Imre - Lucian Rusandu

Observatori: Costin Toma, Dan Potocianu