Formaţia Dinamo a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Ligii I.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ricardo Grigore ’80 şi Mattia Montini ’89. Pentru gazde a înscris Tudorie, în minutul 90+3.

Grigore a înscris la aproximativ un minut după ce a intrat pe teren. Montini şi-a prins piciorul într-un panou de la marginea terenului, după ce a marcat. El a fost însă precaut şi nu şi-a forţat piciorul pentru a-l scoate, fiind ajutat de colegi.

FC Voluntari: Mitrev – R. Miranda, Balaur, Russo, Al. Vlad – Căpăţână (Popadiuc ’64), Răuţă – I. Gheorghe, Laidouni, Gadze (Deac ’87) – Ad. Bălan (Tudorie ’69). Antrenor: Cristiano Bergodi

Dinamo: Mandanda – Dussaut, D. Ciobotariu (Grigore ’79), Klimavicius, Aliji – N’Diaye – Montini, I. Şerban (Zenke ’69), Nistor, Jaadi (Sorescu ’62) – Papazoglou. Antrenor: Mircea Rednic

Cartonaşe galbene: Laidouni ’72, Gadze ‘85 / Montini ‘1, Şerban ’14, Nistor ’79, Aliji ‘85

Arbitri: Iulian Călin – George Florin Neacşu, Gabriel Sabin Stroe – Ionuţ Coza

Observatori: Ioan Onicaş, Marin Petrache

Tot sâmbătă, Dunărea Călăraşi şi Hermannstadt au remizat, scor 0-0. Vineri, Gaz Metan Mediaş a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, Concordia Chiajna.

Ultimul meci al etapei, FC Botoşani – Politehnica Iaşi, se va disputa duminică, de la ora 18.00.

Clasamentul play-out-ului este următorul: 1. Gaz Metan Mediaş – 35 de puncte, 2. Dinamo – 34 de puncte, 3. Politehnica Iaşi ă 24 de puncte (şase jocuri), 4. FC Voluntari – 22 de puncte, 5. FC Botoşani – 22 de puncte (şase jocuri), 6. Hermannstadt – 19 puncte, 7. Dunărea Călăraşi – 18 puncte, 8. Concordia Chiajna – 15 puncte.