Formaţia Dinamo a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CSM Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I, în care de la oaspeţi au fost eliminaţi doi jucători.

Au marcat Steliano Filip '8 şi Paul Anton '52 (penalti) pentru Dinamo, respectiv Platini '41 pentru oaspeţi.

În minutul 51, de la oaspeţi a fost eliminat Cioinac. În minutul 90+2, a fost eliminat şi Frăsinescu.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

1-0: Filip a deschis scorul de la aproximativ şapte metri. Este primul său gol pentru Dinamo după şase luni.

1-1: Platini a înscris cu capul, după o centrare a lui Jo.

2-1: Anton a transformat un penalti acordat pentru un fault al lui Tiago la Salomao.

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, M. Oliva (Nica '61) - P. Anton, St. Filip - Hanca (Corbu '88), Rivaldinho (Şerban '73), Salomao - Nemec. Antrenor: Vasile Miriuţă

CSM Poli Iaşi: Koselev - Tiago (Ştefănescu '57), Ov. Mihalache, Frăsinescu, Sin - Qaka, Cioinac - Jo Santos, Platini (Danale '80), Panţîru - A. Cristea (Cisse '64). Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: St. Filip '6, Şerban '87 / Jo Santos '31, Frăsinescu '45, '90+2, Mihalache '50, Cioinac '50, Qaka '58, A. Cristea '59

Cartonaşe roşii: Cioinac '51, Frăsinescu '90+2

Arbitri: Sebastian Colţescu - Adrian Ghinguleac, Mircea Grigoriu - Adrian Cojocaru

Observatori: Paul Mincu, Nicolae Marodin

La meci au asistat 1.306 spectatori.

După eliminarea lui Frăsinescu, antrenorul secund al echipei CSM Poli Iaşi, Eugen Trică, a plecat la vestiare traversând terenul.