Formaţia CS Universitatea Craiova a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (1-0), echipa Dinamo, în ultimul meci al etapei a X-a din Liga I.

Golurile au fost marcate de Houri '18 (penalti), Ivan '52, Cîmpanu '58, Căpăţână '62 şi Markovici '90+1.

Din minutul 16, Dinamo a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Giafer a fost eliminat. El a primit al doilea cartonaş şi implicit cartonaşul roşu după un fault în careu asupra lui Ivan.

1-0: Arbitrul Cătălin Popa a acordat penalti pentru pentru CS Universitatea Craiova, iar lovitura de departajare a fost transformată de Houri, în minutul 18.

2-0: Andrei Ivan a marcat din centrarea lui Markovici

3-0: Cîmpanu a majorat scorul din pasa lui Căpăţână

4-0: La o lovitură liberă executată de Ivan, portarul dinamovist a respins în faţă, iar Căpăţână, aflat în apropiere, a trimis mingea în poartă.

5-0: Markovici a stabilit scorul final în minutul 90+1.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Conte (Căpăţână '54), Găman, Screciu (M. Constantin '46), Vătăjelu - Nistor, Creţu (Cîmpanu '46), Houri - Gustavo (Ivanov '74), Ivan, Baiaram (Markovici '46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Rezerve: Lazar, Vlădoiu, Constantin, Bălaşa, Căpăţînă, Cîmpanu, Fedele, Ivanov, Markovic

Dinamo Bucureşti: Iliev - Giafer, Popa, Grigore, Filip (Creţu '83)- Sorescu, Itu (Radu '63), Dudea - Moldoveanu (Bani '73), Ivanovski (Neicuţescu '83), Matei. Antrenor: Sorin Colceag

Cartonaşe galbene: Giafer '6, '16, Ivanovski '23, Sorescu '39 / Constantin '59

Cartonaş roşu: Giafer '16

Partida a fost arbitrată de Cătălin Popa, ajutat de Mircea Orbuleţ şi Marius Marchidanu.

Rezervă a fost Florin Antonie, iar observator Irina Mîrţ.

Meciul a fost întrerupt în minutul 4, pentru scurt timp, din cauza fumigenelor şi petardelor aruncate în teren.

Lovitura de începere a meciului a fost dată de fostul jucător Adrian Pigulea.