Echipa FCSB a pierdut joi seara la Londra, scor 1-3, primul meci din grupele Conference League, cu echipa engleză West Ham United

Cordea a deschis scorul în minutul 34, din pasa lui Olaru. Bowen a egalat din penalti, în minutul 68. Al doilea gol al gazdelor a fost înscris de Emerson, în minutul 75, iar Michail Antonio a închis tabela în minutul 90.

WEST HAM: Areola - Coufal, Kehrer, Ogbonna (Dawson 90+2), Emerson - Downes, Rice, Lanzini (Paqueta 46) – Cornet (68 Fornals), Scamacca (Michail Antonio 46), Benrahma (Bowen 46). ANTRENOR: David Moyes

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa (Haruţ 87), Tamm, Radunovic – Olaru (B. Rusu 90), Edjouma, Oaidă (Radaslavescu 90) - Cordea, Compagno (Miculescu 70), Fl. Coman (Oct. Popescu 71). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Cornet 39, Ogbonna 47, Emerson 54 / Dawa 61 Târnovanu 66, Oaidă 83

Arbitru: Benoît Bastien – Hicham Zakrani, Aurelien Berthomieu – Jeremie Pignard (toţi din Franţa)