Formaţia CFR Cluj a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Dinamo, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I, în care unicul gol a fost marcat dintr-un penalti controversat şi de la gazde au fost eliminaţi Mario Camora şi Juan Culio.

Golul a fost înscris de Culio, în minutul 37, dintr-un penalti acordat pentru un henţ în careu al lui Nedelcearu.

Mario Camora a fost eliminat direct în minutul 83, pentru un fault dur la Nascimento. În minutul 90+2 a fost eliminat de la gazde şi Juan Culio, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

CFR Cluj: Vâtcă – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureşan, Camora – Hoban, Culio – Omrani, Deac (Luchin '86), Moutinho (Nouvier '60) – Bokila (Urko Vera '62). Antrenor: Dan Petrescu

Dinamo: Penedo – Romera (Costache '76), Nedelcearu, Katsikas, St. Filip – Mahlangu, P. Anton (Nemec '55) – Hanca, Nascimento, Salomao – Rivaldinho (Albin '81). Antrenor: Cosmin Contra

Cartonaşe galbene: Culio '82, '90+2 / Filip '23

Cartonaş roşu: Camora '83

Arbitri: George Găman - Octavian Şovre, Vasile Marinescu - Florin Marcu

Observatori: Cătălin Popa, Nicolae Grigorescu

În minutul 66, de la Dinamo a fost trimis în tribună antrenorul secund Ionel Gane.