Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa CSM Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XVII-a a Ligii I, la care de la oaspeţi tehnicianul Flavius Stoican a fost trimis în tribună în repriza a doua.

Stoican a fost trimis în tribună în minutul 63 pentru proteste vehemente după ce Deac a marcat unicul gol al partidei, în minutul 62.

Flavius Stoican a refuzat iniţial să părăsească zona tehnică şi chiar jucătorii săi au stat un timp la marginea terenului, nedorind să reia jocul. Însă în cele din urmă tehnicianul a plecat. După plecarea lui Stoican, staful său a scos tricouri cu mesajul “Vrem arbitraj corect”, dorind să protesteze. Protestul s-a încheiat după scurt timp şi jocul s-a reluat.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Culio, Hoban - Deac, Nistor (Djokovic '82), Al. Păun (Rus '66) - Omrani (Balde '83). Antrenor: Dan Petrescu.

CSM Poli Iaşi: Kelava - Bădic (Spătaru '76), Mihalache Frăsinescu, Tiago Monteiro - Cioinac, Qaka - Platini, Cristea (Ştefănescu '73), Panţâru - P. Mendes (Cisse '69). Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Manea '90+2 / P. Mendes '23, Bădic '41

Arbitri: George Rădulescu – Ciprian Danşa, Iulian Radu – Robert Dumitru

Observatori: Aron Huzu, Mihai Stancu