Spaniolul Carlos Alcaraz, proaspăt câştigător al turneului ATP 500 de la Tokyo, a anunţat marţi că nu va participa la Masters 1000 de la Shanghai, care începe miercuri, din cauza unor „probleme fizice”.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

„Am probleme fizice şi, după ce am discutat cu echipa mea, considerăm că cea mai bună decizie este să mă odihnesc pentru a mă vindeca”, a explicat pe contul său de Instagram numărul 1 mondial.

Alcaraz a acuzat probleme la glezna stângă încă din primul tur al turneului japonez.

În 2024, s-a oprit în sferturile de finală ale Masters 1000 de la Shanghai, învins de cehul Tomas Machac în două seturi.

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.