Formaţia Cagliari, cu mijlocaşul Răzvan Marin în teren din minutul 75, a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni, pe teren propriu, în compania echipei Cagliari, în etapa XXVI-a a campionatului Italiei.

Pentru Cagliari a marcat Peseiro, în minutul 58, iar pentru Napoli a egalat Osimhen, în minutul 87.

La Cagliari, Răzvan Marin a intrat pe teren în minutul 75, în locul lui Grassi. El a avut o ocazie de gol în minutul 86, respinsă de portarul Ospina.

În clasament, Napoli ocupă locul 3, cu 54 de puncte, iar Cagliari este pe 18, cu 22 de puncte.

Liderul Seriei A este AC Milan, cu 56 de puncte, locul 2 fiind ocupat de Inter, cu 54 de puncte, dar un meci mai puţin disputat.