Bundesliga: Leipzig a remizat cu Hoffenheim, scor 1-1, după patru victorii consecutive

Bundesliga: Leipzig a remizat cu Hoffenheim, scor 1-1, după patru victorii consecutive

Formaţia Leipzig a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, vineri, în deplasare, în compania echipei Hoffenheim, în etapa a 31-a a campionatului Germaniei. Remiza vine pentru Leipzig după patru victorii consecutive.

Benjamin Sesko a deschis scorul pentru Leipzig în minutul 38, iar pentru Hoffenheim a punctat Andrej Kramaric în minutul 90.

În clasament, RB Leipzig este pe locul 4, cu 63 de puncte, iar Hoffenheim este pe 7, cu 40 de puncte.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră