Formaţia Bayer Leverkusen a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Hannover 96, într-un meci din etapa a XXV-a a campionatului Germaniei, perturbat de zăpadă.

Învingătorii au marcat prin Volland ’13, ’28 şi Havertz ’87.

Pentru gazde au înscris Jonathas ’51 şi Weiser ’73 (autogol).

Potrivit presei internaţionale, meciul a fost întrerupt cu cinci minute înainte de pauză, deoarece zăpada făcuse terenul impracticabil. După zece minute, partida s-a putut relua, cu liniile de pe teren degajate de zăpadă. La pauză, suprafaţa de joc a fost curăţată complet, astfel că nu au mai existat probleme în repriza a doua.