Formaţia Astra Giurgiu a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii I, în care a revenit după ce a fost condusă cu 1-0. Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 57.

Au marcat Batin '15 (penalti) pentru gazde şi Nyuiadzi '43 şi Ioniţă '54 (penalti) pentru oaspeţi.

1-0: Batin a transformat un penalti acordat pentru o intrare a lui Bejan la Grădinaru.

1-1: Nyuiadzi a marcat cu capul din apropiere, după ce Bălgrădean a respins la un şut al lui Gheorghe.

1-2: Ioniţă a transformat un penalti acordat pentru un fault al lui Bălgrădean la Nyuiazdi

În minutul 57, de la Concordia Chiajna a fost eliminat Nicuşor Fota, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Patache (Manasse '46), Marc, Albu, Fota - Bucşa - Grădinaru, Babic, Bumba (Bucurică '69), Cristescu - Batin. Antrenor: Ion Moldovan

Astra Giurgiu: Lazar - Belu, Bejan, Polczak (Dandea '46), Stan - Nyuiazdi (Moise '56), Seto, Mrzljak, Ioniţă - Gheorghe, Le Tallec (Abang '70). Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Fota '7, '57, Babic '85 / Seto '11, Polczak '18, Ioniţă '31, Stan '40, Le Tallec '70, Gheorghe '83

Cartonaş roşu: Fota '57

Arbitri: Istvan Kovacs (central) - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene (asistenţi) - Florin Ovidiu Mazilu (rezervă)

Observatori: Dan Victor Berbecaru, Marian Ivan

Edward Iordănescu a urmărit meciul din tribună, fiind suspendat.