Tehnicianul echipei CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat sâmbătă seară, după remiza cu Gaz Metan Mediaş, scor 2-2, că formaţia sa ar fi meritat să învingă, precizând că a avut mai multe ocazii şi în repriza a doua a dominat jocul.

“Meritam să câştigăm acest meci. Înainte de primul lor gol am avut câteva ocazii. După ce am fost conduşi cu 2-0 am resimţit acest lucru. Însă repriza a doua a fost în totalitate a noastră. Din păcate am ratat pe final acel penalti”, a spus Conceicao.

Formaţia CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I, în care a fost condusă cu 2-0.

Au marcat Omrani ’43, ‘87 pentru clujeni şi Ely Fernandes ’12 şi Ivanov ’31 pentru Gaz Metan.

În minutul 63, de la Gaz Metan Mediaş a fost eliminat Răzvan Trif, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În minutul 90+3, Culio a ratat un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Fofana la Ioniţă.