Fotbalistul echipei Zalgiris Vilnius (Lituania), Liviu Antal, a înscris, joi, un gol în meciul terminat la egalitate cu formaţia KI Klaksvik (Insulele Feroe), scor 1-1, în manşa secundă a primului tur preliminar al Ligii Europa. Zalgiris, pentru care Antal a marcat şi în tur, s-a calificat în runda următoare.

În partida tur, la 11 iulie, scorul a fost 2-1 pentru Zalgiris. Antal a înscris şi atunci, golul de 1-0, în minutul 40.

În retur, pe teren propriu, Antal, care a părăsit terenul în minutul 36, a marcat în minutul 6. Pentru oaspeţi a înscris Moller-Iversen, în minutul 66.

Zalgiris va juca în turul doi preliminar al Ligii Europa cu echipa Vaduz, din Liechtenstein, la 26 iulie turul şi 2 august returul.