Ana Bogdan s-a calificat în turul doi la turneul de la Chicago

Ana Bogdan s-a calificat în turul doi la turneul de la Chicago

Jucătoarea Ana Bogdan, locul 106 WTA şi cap de serie numărul 3, venită din calificări, a acces, luni, în turul doi al turneului de categorie WTA 250 de la Chicago.

Bogdan a beneficiat de abandonul sportivei britanice Heather Watson, locul 62 mondial, la scorul de 6-2, 1-0 pentru jucătoarea română.

În turul doi, Bogdan va evolua cu rusoaica Varvara Graceva, locul 88 WTA.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră