Amanda Anisimova a învins-o pe Iga Swiatek şi s-a calificat în semifinale la Turneul Campioanelor

Amanda Anisimova a învins-o pe Iga Swiatek şi s-a calificat în semifinale la Turneul Campioanelor

Amanda Anisimova a învins-o pe Iga Swiatek, scor 6-7(3), 6-4, 6-2, într-un meci decisiv la Turneul Campioanelor de miercuri, calificându-se, alături de Elena Rybakina, în semifinalele competiţiei.

Meciul a durat două ore şi 30 de minute.

Swiatek, câştigătoare a turneului în 2023, este eliminată în faza grupelor pentru al doilea an consecutiv. 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră