Subprefectul judeţului Timiş Mircea Băcală a fost diagnosticat cu COVID-19, după ce a avut unele simptome. Băcală se află sub tratament la domiciliu.
Mircea Băcală, unul din cei doi subprefecţi ai judeţului Timiş, a declarat pentru News.ro că duminică seara a simţit primele simptome, iar luni s-a testat pentru COVID-19.
"Duminică seara mi-au apărut simptome de răceală, apoi mi-am pierdut gustul şi mirosul. La început am crezut că e o răceală obişnuită, dar având în vedere situaţia, luni dimineaţă m-am dus să mă testez, împreună cu soţia, şi din păcate, rezultatul a fost pozitiv”, a declarat Mircea Băcală.
Băcală se află la domiciliu şi urmează tratamentul prescris de medic.
Cât priveşte întâlnirile din ultimele zile cu reprezentanţi ai altor instituţii din judeţ, acestea au avut loc în principal online.



























