Sistem în premieră pentru Timişoara de deszăpezire a două pasaje rutiere pe sub calea ferată, aflate în reabilitare

Sistem în premieră pentru Timişoara de deszăpezire a două pasaje rutiere pe sub calea ferată, aflate în reabilitare
Sistem în premieră pentru Timişoara de deszăpezire a două pasaje rutiere pe sub calea ferată, aflate în reabilitare

Primarul municipiului Timişoara, Nicolae Robu, a declarat că două pasaje rutiere, Popa Şapcă şi Jiul, care în prezent se află în reabilitare pentru lărgirea la patru, respectiv, cinci benzi de circulaţie, vor avea un sistem de deszăpezire în premieră pentru Timişoara, înglobat în fundaţie şi care se activează la patru grade Celsius.

Recomandările editorilor
Ultima oră