Scandal în şedinţa festivă a CL Timişoara; fostul director al Operei din 1989, dat afară după ce a spus că mai mulţi revoluţionari au colaborat cu Securitatea - FOTO

Scandal în şedinţa festivă a CL Timişoara; fostul director al Operei din 1989, dat afară după ce a spus că mai mulţi revoluţionari au colaborat cu Securitatea - FOTO

Fostul director al Operei Timişoara din perioada 1989 a fost dat afară, vineri, din şedinţa festivă a Consiliului Local dedicată Revoluţiei după ce a afirmat că mai mulţi revoluţionari care au primit titlul de cetăţean de onoare al oraşului ar fi fost colaboratori ai Securităţii.

Recomandările editorilor