Primarii Aradului şi Timişoarei au semnat o rezoluţie privind dezvoltarea metropolitană comună; ţinţa, creşterea calităţii vieţii

Primarii Aradului şi Timişoarei au semnat o rezoluţie privind dezvoltarea metropolitană comună; ţinţa, creşterea calităţii vieţii
Primarii Aradului şi Timişoarei au semnat o rezoluţie privind dezvoltarea metropolitană comună (FOTO: Universitatea de Vest)

Primarul municipiului Arad, liberalul Gheorghe Falcă, şi primarul Timişoarei, Nicolae Robu (PNL), au semnat, la Universitatea de Vest din Timişoara, o rezoluţie privind dezvoltarea metropolitană comună din punct de vedere economic, social şi teritorial, având ca ţintă atingerea unei populaţii de un milion de locuitori şi creşterea calităţii vieţii acestora.

Recomandările editorilor
Ultima oră