O fetiţă de doi ani diagnosticată cu rujeolă a murit la Spitalul Judeţean Reşiţa; copilul nu era vaccinat

O fetiţă de doi ani diagnosticată cu rujeolă a murit la Spitalul Judeţean Reşiţa; copilul nu era vaccinat
FOTO: Inquam Photos/ Octav Ganea

O fetiţă diagnosticată cu rujeolă a murit la Spitalul Judeţean Reşiţa, în timpul vizitei medicale, la o zi după ce a împlinit doi ani, copilul nefiind vaccinat. Un medic de la Direcţia de Sănătate Publică (DSP) Caraş-Severin a declarat că în judeţ nu mai sunt doze de vaccin anti-rujeolic.

Recomandările editorilor
Ultima oră